Menu:

Články

Ministři Stropnický a Pelikán se sešli s Romy. Na budově ministerstva zahraničí zavlála romská vlajka

 

U příležitosti Mezinárodního dne Romů přijal místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický a ministr spravedlnosti Robert Pelikán v Černínském paláci dne 9. dubna 2018 některé romské osobnosti. (FOTO: Richard Samko)

U příležitosti Mezinárodního dne Romů přijal místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický a ministr

spravedlnosti Robert Pelikán v Černínském paláci dne 9. dubna 2018 některé romské osobnosti. (FOTO: Richard Samko)

 

 

U příležitosti Mezinárodního dne Romů přijal místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický a ministr spravedlnosti Robert Pelikán v Černínském paláci dne 9. dubna 2018 některé romské osobnosti. Hlavním tématem setkání byla podpora romské menšiny, zlepšení vzájemného soužití a tolerance mezi romskou menšinou a většinovou společností v ČR a v mezinárodním kontextu. Na budově ministerstva by zároveň vyvěšena romská vlajka.

Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický ve spolupráci s ministrem spravedlnosti a předsedou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny Robertem Pelikánem uspořádal v Černínském paláci setkání se zástupci romské komunity, kterého se účastnili osobnosti veřejného života, aktivisté, novináři a úspěšní podnikatelé z řad romské menšiny v ČR.

Setkání se z řad Romů zúčastnili například zástupce náměstkyně pro řízení Sekce lidských práv David Beňák, Vojtěch Lavička, Richard Samko, Martina Horváthová, Martin Bajger, Štefan Ličartovský, Jan Balog, Milan Ferenc, Zdeněk Guži, Petr Tulija a další.

"Bylo to společenské setkáni, které je projevem respektu k Romům. Zároveň také poukázalo na to, jak je důležité vést dialog. Domnívám se, že takových setkaní by mělo být více," uvedl pro server Romea.cz David Beňák.

 

 

"Podobné akce u příležitosti Mezinárodního dne Romů, které se konají po celém světě, mají jeden společný cíl – napomáhat k tomu, abychom se společně snažili překonávat naše předsudky," uvedl ministr Stropnický.

Cílem setkání bylo vyjádření podpory romské menšině a výměna názorů na zlepšení vzájemného soužití a tolerance mezi romskou menšinou a většinovou společností nejen v České republice, ale i na mezinárodní úrovni. "Česká republika je zemí založenou na respektu k různosti a ochraně lidských práv každého z nás bez ohledu na naši rasu, barvu pleti, etanický a sociální původ či příslušnost k národnostní nebo jiné menšině," zdůraznil ministr Stropnický.

Setkání se zástupci romské komunity se uskutečnilo v návaznosti na Mezinárodní den Romů, který se v ČR slaví od roku 2001, a navazuje na řadu dalších akcí pořádaných po celé ČR. V Praze třídenní oslavy, které vyvrcholily nedělním galavečerem v divadle Archa, uspořádala organizace Ara Art za podpory dalších organizací. V Brně pak probíhá Týden romské kultury. Jedním z projektů na podporu Mezinárodního dne Romů a povědomí o romské kultuře je veřejné čtení jmen obětí holocaustu v 16 městech České republiky.

Akcemi u příležitosti Mezinárodního dne Romů se ČR připojuje k širšímu mezinárodnímu dialogu, který v těchto dnech probíhá i jinde ve světě a napomáhá k porozumění s romskou menšinou.

                                                                                                                                                                                               (Romea.cz)

 

 

 

  

Michal Mižigár: Dža Devleha, Schapiro!

20.1.2017


01.jpgDža Devleha, neboli "buď s Bohem" se v romštině říká při loučení tomu, kdo odchází. V pátek 20. ledna skončil svou službu ve funkci amerického velvyslance v České republice Andrew H. Schapiro. Zmiňovali se o tom lidé na sociálních sítích, tištěná i online média.

 

Zobrazit článek


Khamoro 2016: Centrem Prahy prošel průvod romských hudebníků a tanečnic

8.6.2016


kamoro.JPGCentrem Prahy dnes prošel průvod romských tanečnic a hudebníků z různých zemí, kteří vystupují na letošním festivalu Khamoro. Zájemci tak mohli vidět a slyšet nejen soubory z Česka, ale třeba i dechovku z Makedonie. Osmnáctý ročník přehlídky romské kultury, kterou pořádá organizace Slovo 21, začal v neděli a vyvrcholí v sobotu galakoncertem.

 

Zobrazit článek


Snížení pohledávky klientce XY

4.9.2015

Snizeni-pohledavky-klientce-XY-PO1040-7026001.JPG

Zobrazit článek


Přidělení nového bydlení klientce

6.4.2015

Prideleni-noveho-bydleni-klientce-PO1040-7025388.png

Zobrazit článek


Zprávy z Komunitního centra Broumov

30.1.2015

Zpravy-z-Komunitniho-centra-Broumov-PFO1040-2005191.JPG

Zobrazit článek


Projekt předškolní vzdělávání - NÁVŠTĚVA FARMY- otevřený dopis FARMA

27.6.2014

Projekt-predskolni-vzdelavani-NAVSTEVA-FARMY-otevreny-dopis-FARMA-PO1040-7023488.jpg

Zobrazit článek


DUBEN 2014 -Dopis pro MÍŠU

10.4.2014

DUBEN-2014-Dopis-pro-MISU-PO1040-7023003.jpg

Zobrazit článek


BŘEZEN 2014 - Vynášení - MORANY

24.3.2014

BREZEN-2014-Vynaseni-MORANY-PO1040-7022880.jpg

Zobrazit článek


Líčení a kosmetika

11.3.2014

Liceni-a-kosmetika-PO1040-7022760.JPG

Zobrazit článek


Mikuláš ztratil plášť...

9.12.2013

 

Zobrazit článek


Desátý ročník fotbalového turnaje O pohár 17. listopadu

5.12.2013

 

Zobrazit článek

Naše poslání

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi jsou ambulantní a terénní služby poskytované rodině s dítětem, u kterého existují rizika ohrožení jeho vývoje, nebo je jeho vývoj ohrožen v důsledku dopadů dlouhodobě obtížné sociální situace, kterou rodiče nedokážou sami bez pomoci překonat.

 

footer-logo.png

Kontaktujte nás